ZELENÉ POTRAVINY  Ječmen + Chlorella                                               /GREEN WAYS/

Zelené potraviny získávají v poslední době na oblibě. A není se čemu divit. Potraviny, které se dostávají na náš stůl, jsou ve většině případů nějakým způsobem chemicky ošetřeny nebo s nimi v průběhu výroby či zpracování bylo nakládáno takovým způsobem, že došlo k výraznému snížení obsahu nutričně a biologicky cenných látek. Všechny tepelně zpracované  výrobky navíc obsahují výrazně menší množství vitaminů a minerálních látek, které ve vyšších teplotách velmi snadno oxidují a znehodnocují se. Na našem talíři pak nacházíme v podstatě jen stíny původních potravin.

Jednou velmi důležitou skupinou přírodních látek, které mají schopnost soustavně a účinně zlepšovat bilanci ve prospěch lidského zdraví, jsou právě zelené potraviny. Opírají se o čistě přírodní substance, jež detoxikují a regenerují organismus a navracejí člověku energii a vitalitu.

Do skupiny zelených potravin patří takové rostlinné produkty, které jsou šetrným způsobem získávány z ekologicky pěstovaných těl rostlin v počátečním stadiu jejich vývoje. Díky tomu mají zelené potraviny, mezi něž patří řasy a výhonky, přirozeně vysoký obsah životně důležitých látek spolu s přirozenou informací o růstu a přežití.
 

 

Mladý Ječmen Green Ways   

Mladý ječmen je svěží, enzymaticky živý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. Prášek z ječmene je koncentrát. Na rozdíl od konkurenčních výrobků se nejedná o sušený, drcený list, ale o prášek z vylisované šťávy ječných listů. (Rozmícháním prášku ve vodě získáme nápoj).

Zelený nápoj obnovuje acido – alkalickou rovnováhu. Mladý ječmen obsahuje vitaminy, které aktivují enzymy pomáhající při prevenci nemocí a patologických stavů, má vysoký obsah betakarotenu, vitaminu C, E a vitaminů řady B: B1, B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu. Vitaminy a ostatní živiny v Ječmeni Green Ways zůstávají téměř nedotčené. Bez enzymů v našem organismu dojde k narušení všech životních funkcí – trávení, dýchání, pohybu atd. Extrakt zeleného ječmene obsahuje více než 20 enzymů a studie odhalují další. Ječmen Green Ways se vyznačuje silnou antioxidační aktivitou, tím chrání před působením kyslíkového stresu a zároveň podpůrně léčí celou řadu onemocnění.

Mladý Ječmen GW je :
100 % vstřebatelný
díky vysokému množství enzymů a antioxidantů uzdravuje, zpomaluje stárnutí a vitalizuje organismus
přináší velmi rychlý nástup energie, působí proti únavě, stresu a vyčerpanosti
má jedinečné protizánětlivé, protivirové a hojivé vlastnosti
neobsahuje vlákninu ani lepek
vhodný při léčbě zánětu střeva, včetně celiakie
podporuje pitný režim

Výtažek podporuje přirozené léčebné procesy u nejrůznějších nemocí včetně artritidy, astmatu, kožních problémů, obezity, chudokrevnosti, zácpy, impotence, oběhových potíží, cukrovky, srdečních chorob, rakoviny, vysoké hladiny cholesterolu, ledvinových problémů. Rostlinná míza podporuje optimální fungování těla.

Šťáva z ječmene má podobné pH jako mateřské mléko a proto je prospěšné učit děti alespoň 1x denně pít „zelené mléko“.

Ječmen Green Ways pomáhá tělu léčit se samo. Děje se to například díky jedinečnému antioxidantu 2”-0-GIV (2”-0-Glykosylisovitexin), který disponuje mnohem silnější antioxidační aktivitou než alfa-tokoferol (vitamin E). 2”-0-GIV podporuje tvorbu tokoferolu a BHT, což jsou dva známí bojovníci s rakovinou.

Zelený nápoj sdružuje ozdravné vlastnosti základních druhů zelenin. Používá se i při půstu, zabrání se tím nutričnímu deficitu a urychlí očistné procesy. Rostlinná míza je bohatá na přírodní zázrak – chlorofyl. Ten se v léčitelství používá na „osvěžení krve“a v lékařství je kromě protizánětlivých a dezinfekčních účinků ceněn pro deodorační vlastnosti. Používá se k osvěžení dechu a ke kloktání.

Zpomalení buněčného stárnutí
V mladém ječmeni je velké množství enzymu s názvem superoxiddismutáza (SOD). Je to důležitý enzym zkoumaný v souvislosti s léčbou rakoviny. Během metabolismu vylučujeme nebezpečné aktivní formy kyslíku tzv. volné kyslíkové radikály a právě SOD ničí tyto kyslíkové radikály, čímž pomáhá omlazovat buňky. Proto se předpokládá, že SOD souvisí s dlouhověkostí. Mladý ječmen jako „zelený zdroj“ tohoto vitálního enzymu, který je likvidátorem volných radikálů, vyniká velkým množstvím. Enzymy v extraktu z trávy jsou účinné proti ukládání pigmentu, melanóze a uhrovitosti.

Podporuje organismus v boji s rakovinou
Rakovinné buňky účinně potlačuje ve vodě rozpustná bílkovina obsahující enzym superoxiddismutáza (SOD). Úžasné působení SOD bylo potvrzeno i v USA. Dále je v extraktu zeleného ječmene enzym hemprotein, který zneškodňuje karcinogeny. Prací, naznačujících schopnost zelených nápojů neutralizovat karcinogenní vlivy, je více. Nejdůležitější vlastností v boji s rakovinou je posilující a harmonizující vliv travních nápojů na organismus. Nejlepší, co můžeme v boji (a prevenci) s rakovinou udělat, je posílit náš imunitní systém. Právě zelené nápoje jsou skvělou potravou podporující náš organismus, respektive náš imunitní systém.

Problémy krevního obrazu
U pacientů se zvýšenou sedimentací, s leukocytózou, s alergickými onemocněními, se špatnými revmatickými testy a s lymeskou borreliósou došlo po třech měsících užívání produktu k pozitivním výsledkům. Podrobné údaje lze najít v publikaci „Kniha o nápoji z trávy“ (Green Ways 2008).

Chudokrevnost (anémie)
Pro krvetvorbu potřebujeme ionty železa, mědi, draslíku, kyselinu listovou a bílkoviny. Potraviny, dokonce i když jsou na vitaminy přirozeně bohaté vykonají málo, pokud je tepelně zpracujeme. Vitamíny se vařením ničí a železo se mění v nesnadno vstřebatelný oxid. Protože Ječmen GW obsahuje železo organicky vázané. To je v trávicím ústrojí okamžitě vstřebáno, čímž významně pomáhá v léčbě chudokrevnosti.

Přínos pro diabetiky
Regulací zásaditosti upravuje průchod cukrů skrze střevní stěny. Tím se postupně normalizuje hladina cukru v krvi. Toto se děje přirozeně, je to funkce řádné stravy. Je potřeba vědět, že překyselená těla potřebují „průplach“ zásaditou stravou, jinak vzniká prostředí, ve kterém vznikají nemoci. V USA je Ječmen GW uznán jako vhodná potravina pro diabetiky.

Kůže jako zrcadlo zdraví
Stav pokožky je indikátor tělesného zdraví. Žaludeční a střevní potíže způsobují kožní problémy a vyrážky. Kalný zrak, či nateklý obličej signalizují potíže jater nebo ledvin. Kůži ozdravíme jen zlepšením celkového zdraví. Nutností je strava s hojností minerálů, enzymů a vitaminů, která omladí buňky vnitřních orgánů a také kůže. Zelený nápoj omladí pokožku prostřednictvím vlivu na vnitřní orgány.

Účinný proti zácpě
Dlouhotrvající zácpa vede k nechutenství, bolestem hlavy, závratím a naruší spánek. Člověk podléhá únavě a mentální nestabilitě. Opakovaná zácpa u lidí starších 40 let je i důsledkem snížené pohyblivosti tlustého střeva a snížené svalové zdatnosti celého těla. Aktivní složky zeleného extraktu (především draslík) pohyb trávicího ústrojí podpoří a posílí vyprazdňovací svaly. Starší lidé a jedinci s omezenou funkcí žaludku a střev mají problémy s vlákninou v zelenině. Ječmen Green Ways hrubou travní vlákninu neobsahuje a je pro ně vekou pomocí.

Pomoc při nadváze
Naše strava obsahuje olej a tuk, loupanou rýži, bílý chléb a bílý rafinovaný cukr v množství, které se v těle spálí beze zbytku jen stěží. Pokud spalování nefunguje, živiny zůstávají nerozložené a ukládají se ve formě tuku. Spalování se děje pomocí enzymů (cytochromoxidázy). Podporou v ječmeni obsažených enzymů napomáhajících metabolizmu tuků, lze nadváhu redukovat. Nadváha je i problém hormonů štítné žlázy. Je-li tuku mnoho, tak právě tyto hormony podněcují jeho zpracování. Snížení sekrece hormonu štítné žlázy zvýší růst hmotnosti. Zelený nápoj neutralizuje kyselost tělesných tekutin a tím spontánně posiluje funkci štítné žlázy.

Úleva při dalších obtížích
Zvláště vysoká koncentrace draslíku v Ječmeni GW je prospěšná v případech obtíží oběhových a srdečních i nemocí jaterních, kdy předepisované léky podporují vylučování draslíku v takové míře, že ohrožují pacientovo zdraví. Ječmen GW preventivně působí proti ukládání cholesterolu na cévních stěnách. Vysokým obsahem chlorofylu je nesmírně účinný proti zevním i vnitřním zánětům, proto je účinný při léčbě gastritidy, vředových onemocnění a zánětu slinivky břišní.

Jak Ječmen Green Ways užívat?

Užívá se dva až třikrát denně 1 čajová lžička extraktu rozmíchaná ve sklenici vody. Dětem stačí dávka poloviční, starší lidé naopak mohou dávkování zvýšit. Lidé nemocní nebo trpící překyselením mohou dávku znásobit. Ráno na lačno extrakt oživí mysl a rozproudí krev stejně jako káva, současně dodá tělu výživné látky na celý den namísto kyselin a kofeinu. Odpoledne zahání ospalost a sklenice vypitá před spaním sníží kyselost krve a zkvalitní spánek.
 

více informací: https://www.gw-int.net/cs/jecmen

 

Chlorella Green Ways  

Chlorella je jednobuněčná smaragdově zelená sladkovodní řasa, která je sušená a lisovaná do podoby tablet. Jde o širokozáběrový očistný prostředek. Chlorella je nutričně hodnotná potravina, je jednou z nejčistších potravin vůbec, která sytí a čistí zároveň. Její očistné schopnosti zkoumalo především Japonsko, národ trpící radioaktivní toxicitou. Právě z důvodu „vnitřní hygieny“ užívají Chlorellu miliony Japonců (7 milionů lidí denně). Antioxidanty v ní obsažené brání ničivé dominové smršti volných radikálů a tím snižují riziko poškození buněk (i samotné DNA). Chlorella je „zdravím z Boží lékárny“, je královnou potravinových doplňků.
systematicky a komplexně detoxikuje organismus
jde o čistě přírodní koncentrát výživných látek
nejbohatší zdroj chlorofylu na světě (hojení ran, zlepšení krevního obrazu, protizánětlivý…)
obsahuje vlákninu, množí střevní mikroflóru a tím výrazně zlepšuje trávení
při vyšších dávkách funguje jako přírodní antibiotikum
pozitivně působí na psychiku (obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin – hormon radosti a štěstí)
má důležitý efekt na revmatické potíže

Omlazuje organismus – očistou
Chlorella je nejbohatším zdrojem chlorofylu – rostlinného barviva. V lékařství se chlorofyl používá jako protizánětlivý prostředek a jako deodorant. Vnitřní očista chlorofylem je zdravotní, kosmetickou i estetickou záležitostí. Užívání chlorelly je buněčnou hygienou. Chlorella obsahuje 10x víc chlorofylu než vojtěška a urychluje hojení ran, vředů a zánětů. Očistné jarní kůry účinkují především díky enzymům a chlorofylu. Organismus se zbaví „zimních“ nečistot a zlepší se okysličení krve.

Detoxikace díky obsahu vlákniny
V chlorelle obsažená vláknina je třívrstvá a má výjimečnou schopnost vázat toxický odpad ze stravy. Ve střední části buněčné stěny chlorely je obsažena unikátní látka zvaná Sporopollein, která činí z chlorelly ojedinělý detoxikační prostředek. Těžké kovy a jedy ze stravy a ovzduší se v nás postupně ukládají, letité usazeniny na stěnách střev váží i několik kilogramů. Vláknina chlorelly tento odpad postupně váže a odvádí z těla. Vylučování jedů je tím 3-7x urychleno. Chlorellová vláknina odpadní látky mechanicky strhává a díky absorpční schopnosti je z těla odvádí. Tím podpoří vyprazdňování i snížení hmotnosti (ne odstraněním tuku, ale odpadních látek).

Zásadité působení – základ očisty
Díky sladkostem, vařené a živočišné (kyselinotvorné) stravě trpíme nerovnováhou kyselin a zásad. Kyselé prostředí působí na buňky ničivě a naopak nebezpečným organismům (především plísním) vytváří živnou půdu. V kyselém prostředí prohrávají obranné buňky v boji s rakovinnými, mikroflóra prohrává v boji s ničivými plísněmi. Chlorella svým zásaditým působením v organismu reguluje pH a vytváří podmínky ke správnému fungování imunitního systému. Zásadotvornost zlepší podmínky přirozeným obranným mechanismům.

Probiotické – omlazující působení růstového faktoru
Dr. Fujimaki z Japonska izoloval z chlorelly růstový faktor pojmenovaný CGF. Je to italizující složka nacházející se pouze v chlorelle. CGF má výrazný omlazující a posilující elekt. Působí silně „prebioticky“, tzn. zvyšuje rychlost růstu prospěšné střevní (ale třeba i vaginální…) mikroflóry. Střevní mikroflóra rozkládá a tráví potravu, bez ní bychom nestrávili tělu prospěšné látky. CGF růst střevní mikroflóry urychluje až 4x a tím se vytváří podmínky pro růst užitečných bakteriálních kultur, jenž nás chrání před civilizačními nemocemi.

Chlorella – potravina plná vitaminů
Je bohatá na vitaminy řady B. Tím zvyšuje odolnost proti stresu. Obsahuje vitamin C (17x více než pomeranče) a především betakaroten (10x víc než karotka). Jsou v ní obsaženy antioxidanty, které zastavují škodlivé kaskádovité působení „volných radikálů“, snižují množství buněčného odpadu, čímž zpomalují proces stárnutí. Buňky chráněné antioxidanty žijí déle. Antioxidanty brání vzniku odpadu a tím čistí a omlazují organismus na molekulární úrovni.

Chlorella a stavební kameny života
Chlorella obsahuje 20x více železa než špenát. Díky jemu, vitaminům řady B, C a chlorofylu bojuje s chudokrevností. Vápníku má 11x více než kravské mléko! Obsahuje hořčík, který podporuje nervovou a svalovou činnost. Minerály obsažené v chlorelle jsou organicky vázány, čímž jsou maximálně využitelné! Minerály vytěsňují z organismu těžké kovy, pomáhají buňkám přijmout vodu a tím umožňují vyplavení toxinů.

Preventivní a omlazující potravina
Obsahuje aminokyselinu lysin, která úspěšně bojuje proti běžnému oparu (herpes simplex). Jiná aminokyselina – fenylalanin – zrychluje myšlení. Aminokyselina tryptofan tlumí bolest a zkvalitňuje spánek. Omlazující vliv mají i její nukleové kyseliny – RNA a DNA. Stárnutí je důsledkem právě snížené produkce RNA a DNA – nukleových kyselin. S poklesem jejich tvorby klesá energie a zvyšuje se náchylnost k nemocem. Bylo zjištěno, že chlorella obsahuje 10% RNA a 3% DNA (tj. 17x více než sardinky) a tím je zásobárnou omlazujících látek.

Chlorella je přírodním antibiotikem
Chlorella působí antibakteriálně. Obsahuje látku zvanou chlorellin, která je přírodním antibiotikem. Na rozdíl od chemických antibiotik působí chlorellin pouze proti patogenním organismům bez poškození trávicí mikroflory. Proto je u infekčních onemocnění možné docílit velkými dávkami chlorelly i mírného antibiotického efektu. V případě infekce Dr. Liebke doporučuje „šokovou terapii“, tj. 3x denně až 50 tablet (a pokračovat několik dní).

Chlorella je vhodná pro děti
U dětí užívajících chlorellu delší dobu se sníží množství výskytu respiračních onemocnění a mají silnější imunitní systém. Je vhodná obzvláště pro děti, které nemají rády zeleninu a nebo ji nekonzumují v dostatečném množství. Chlorella pomáhá v prevenci dětské anémie, zlepšuje vstřebávání a čistí zažívací trakt (předchází stále častější dětské zácpě).

Chlorella je vhodná pro sportovce
Chlorella je vhodná při všech druzích fyzických i psychických zátěží. Růstový faktor CGF nedopingově urychluje růst všech namáhaných tkání a urychluje výstavbu těla. Sportovci používají chlorellu pro schopnost urychlit regeneraci tkání a zvýšit hladinu energie. Vytrvalost sportovců se zvyšuje díky složitým cukrům obsaženým v chlorelle.

Chlorella je vhodná pro ženy
Pro ženy je zvlášť významné protiplísňové působení chlorelly.

Chlorella působí pozitivně na psychiku
Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu vzniká deprese a únava. Večer tělo přeměňuje serotonin na melatonin a lépe se usíná. Zvýšená hladina vitaminu B, především B12 vede ke zklidnění mysli a k hlubšímu spánku. Blahodárně na psychiku působí pocit větší energie díky v chlorelle obsaženým vitaminům, enzymům a především CGF, které právě zvyšují hladinu energie.

Proč užívat Chlorellu GW?
Nejvíc pro své zdraví v oblasti výživy děláme změnou obsahu našich talířů. Chlorella náš jídelníček zhodnotí a zneškodní složky potenciálně škodlivé. Tím nastaví imunitu na vyšší výkonnost. Chlorella pomáhá tělu, aby si pomohlo samo. Posiluje jeho přirozenou imunitu. Jenom ta problémy reálně řeší. Chlorella má obrovský imunostimulační účinek, čímž nastartuje obranné mechanismy. Nasycením buněk, dodá energii k boji o život. Zvýší hladinu interferonu, čímž vyvolává množení makrofágů, obranných krvinek a vytváří tím podmínky pro účinnou sebeobranu.

Použití a dávkování
Je individuální.
Závisí:
na váze – čím více vážíme, tím vyšší máme potřebu
na stravovacích zvyklostech, tzn. na skladbě jídelníčku – čím méně ovoce, zeleniny, celozrnných potravin – tím vyšší máme potřebu
na stresu – čím ho je více, tím je vyšší potřeba
na prostředí – čím víc toxicity (kouření, smog, …) – tím roste potřeba chlorelly
na životním stylu – čím méně pohybu, čím rychlejší život, tím potřeba velice roste
a na míře momentální únavy a vyčerpanosti.

Všeobecné doporučení: muž: 5 gramů denně, žena: 4 gramy denně, dítě: 1-3 gramy.

Chlorellu je vhodné používat po jídle, ale i mezi jídly. Diabetikům se doporučuje chlorellu užívat ve více rozložených dávkách (a v celkově vyšších množstvích), protože pomáhá stabilizovat krevní cukr. Lidem s krvácejícími dásněmi se doporučuje chlorellu pro hojivý vliv chlorofylu cucat i 10x denně. Chlorella vytváří zásadité pH a brání tvorbě kazů. Je tedy vhodná i po každém sladkém jídle. Poddávkování je zbytečné a předávkování nehrozí.

více informací  https://www.gw-int.net/cs/chlorella