AROMATERAPIE

 Aromaterapie je ošetření těla i mysli, které využívá vlastností přírodních esenciálních olejů (silic). Podporuje tak zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Působí jak preventivně, tak při akutních stavech. Aromaterapie využívá holistického přístupu k léčbě člověka, tedy léčí ho jako celek - tělo, mysl i duši.

Esenciální oleje = éterické oleje = rostlinné silice   jsou vzácným darem přírody. Jsou to vonné koncentrované výtažky, které se získávají z aromatických rostlin. Můžeme je vnímat jako koncentrovanou životní podstatu a energii té které rostliny a jsou hlavními nositeli ozdravného účinku aromaterapie.
Z převážné většiny se silice získávají tradičními metodami jako jsou destilace a lisování, které uchovávají terapeutické vlastnosti rostliny a zároveň poskytují bioaktivní olej, jenž lidské tělo snadněji vstřebává.
Každá silice má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá pro specifické účely. Některé vlastnosti jsou mnohým silicím společné - jsou antiseptické a většina má silné protivirové a antibakteriální účinky. Některé silice stimulují tělo, mysl či emoce, jiné naopak zklidňují.

V dnešním světě se běžně užívá mnoho chemických a syntetických látek, na něž stále více lidí reaguje alergiemi, kožními vyrážkami, trávicími obtížemi a řadou dalších projevů. Přírodní vlastnosti aromaterapie pomáhají napravit problémy způsobené nadměrným užíváním těchto nepřirozených látek.

Existuje mnoho významných způsobů užití esenciálních olejů, podstatou léčebného účinku aromaterapie je však spojení esenciálního oleje s lidským dotekem.

 

Kromě masáží, se dá využít aromaterapie i v běžném denním životě použitím přírodních produktů obsahujících esence.  Např. při mytí rukou, celého těla, při koupelích, při mytí vlasů, čištění obličeje, vyživování obličeje, vyživování a regeneraci pokožky celého těla, léčbě kožních potíží, čištění vzduchu v místnostech, úklidu domácnosti,...atd.  Dalším způsobem užití může být inhalace odpařujících se esencí. Mimořádný význam mají kvalitní rostlinné oleje i aromaterapie v péči o nejmenší děti.